Bölgesel İncelme: Etkili ve Cerrahi Olmayan Yağ Dondurma Uygulaması

Birçok kadın, fazla kilolarını vermek için diyet ve egzersize başvurmaktadır. Ancak, tüm bu rejimleri uyguladıktan sonra bile inatçı yağların azalmama ihtimali vardır. Bu durumda ise bazı estetik uygulamalar akla gelmektedir. Yine de çoğu kadın fazla yağlardan kurtulmak için bıçak altına yatmaktan çekiniyor. Cerrahi olmayan bölgesel incelme uygulaması ise bu noktada sorunların çözümlenmesi için iyi bir yol olarak karşımıza çıkmaktadır. Bölgesel incelme yağ hücrelerini yok eden tıbbi bir işlem ve kilo vermek için uzun süredir kullanılan bir tekniktir.

Yağları azaltmaya yardımcı olabilecek birçok doğal prosedür vardır ve bunlardan bazıları şu şekildedir;

Egzersiz: Ekstra yağdan kurtulmanın en temel ve etkili yöntemidir. İp atlama, koşu, yüzme ya da hızlı yürüyüş gibi egzersizler sadece kilo verilmesini sağlamaz, aynı zamanda sağlığın korunmasında da yardımcı olur.

Uyku: Kilonuz üzerinde dolaylı bir etkisi olan önemli bir kriterdir. Günlük aktivitemizi sürdürmek için sadece yenilenmiş ve aktif hissetmemize değil, aynı zamanda metabolizmayı hızlandırmaya da yardımcı olur.

Beslenme: Kilo vermek istiyorsanız dengeli bir beslenme düzenine sahip olmak çok önemlidir. Şeker alımını azaltın, işlenmiş ve kızarmış yiyecekleri yemekten kaçının. Günlük beslenmenize daha fazla yeşil sebze, et ve meyve ekleyin.

Yukarıda bahsettiğimiz işlemler güvenlidir ve herhangi bir yan etkisi yoktur. Ancak, tüm bu yöntemleri uyguladıktan ettikten sonra bile inatçı yağlardan kurtulmaya dair bir güvence bulunmamaktadır.

Bölgesel İncelme Uygulaması Nedir?

Hızlı soğutma yöntemi ile yağ hücresini yok eden cerrahi olmayan bir işlem olan bölgesel incelme ile hücreleri öldürmek ve vücudu yeniden şekillendirmek için 4 santigrat derece civarında soğukluk uygulanmaktadır. Bu işlem cilde herhangi bir zarar vermeden hücrelerin ölümüne neden olur.

30 dakika ila 1 saat içerisinde tamamlanabilen basit bir yöntem olan bölgesel incelme uygulaması sonrasında hasta günlük yaşantısına dönebilir. Bu uygulamanın belirgin yan etkileri yoktur. Bazı hastalar bölgede kaşıntı veya kızarıklık yaşayabilir. Bu semptomlar geçicidir ve kendiliğinden iyileşmektedir.