Bölgesel İncelme İşlemi Cildi Sıkılaştırır Mı?

Bölgesel incelme uygulaması günümüzde çok fazla tercih edilmektedir. Bunun nedeni ise işlemin herhangi bir kesi, skarlaşma veya risk olmadan vücut şekillendirme için kullanılabilmesidir. Bölgesel incelme liposuction gibi işlemlerin alternatifi olarak kabul edilmektedir. Bölgesel incelme uygulaması yüz binlerce insan tarafından denenmiş lazer ve ultraviyole ışığı gibi cerrahi olmayan diğer yağ azaltma uygulamalarına kıyasla daha fazla yağ kaybı sağladığı ortaya çıkmıştır.

Bölgesel incelme ile diğer dokulara zarar vermeden yağ dokusu dondurulmakta, sonrasında ise ölen yağ hücreleri vücut tarafından atılmaktadır. Bu durumda hastalar bölgesel incelme işleminin cilt sıkılaşmasını sağlayıp sağlamadığını da merak etmektedir. Yapılan uygulamalar sonrasında hastaların belirgin kilo kaybının ardından bile cilt gevşekliğinin artmamış olduğu görülmektedir. Bu durumda bölgesel incelme, bölgesel yağlanma ile savaşırken aynı zamanda cildin sıkılaşmasını da sağlamaktadır.

Bölgesel incelme uygulamasının asıl amacı bölgesel yağlanmayı azaltmak ve vücut şekillendirmesine katkıda bulunmaktır. Böyle bir durumda cildin sıkılaşması ekstra bir faydadır ve her hastada aynı oranda ortaya çıkmayabilir.

Bölgesel İncelme Sonuçları Ne Kadar Etkilidir?

Bölgesel incelme işlemi sırasında dondurularak hasara uğratılan yağ hücreleri vücuttan atılmaktadır. Bu da işlemin kalıcılığını gösterir. Aynı zamanda vücuttan yağ atımı 2-4 ay boyunca devam etmekte ve hasta yavaş yavaş inceldiğini gözlemlemektedir. Bu durumda hastanın beslenmesine dikkat etmesi ve hareketli bir yaşam tarzını benimsemesi de önemlidir. Çünkü her ne kadar yağ hücreleri kalıcı olarak vücuttan uzaklaştırılsa da yeniden oluşmaları mümkündür ve genellikle yanlış beslenme ile beraber ortaya çıkmaktadır.

Bölgesel incelme uygulamasının ardından sonuçların kalıcılığının daha etkili olmasını istiyorsanız mutlaka sağlıklı bir yaşam tarzını benimsemeniz önemlidir. Diğer yandan bölgesel incelme seans sayısının da kişiye özel olarak ayarlandığını da bilmeniz gerekiyor.