Neden  Dekolte Plus?

Kadın, tarihsel çerçevede baktığımızda güzel olanın, estetik olanın ve sevecen olanın bir anlamda sembolü olarak karşımıza çıkabilir. Belki de bu nedenle kadının, beden estetiğinin bozulması onu derinden etkileyebilmektedir. Oysaki kadın, aynı zamanda yaşamın çok çeşitli sorumluluklarını taşıyabilen çok güçlü bir varlıktır. Okur, çalışır, toplar, gebe kalır, doğum yapar, anne olur ve yaşamını tekrar tekrar düzenler. Bir kadın için geçen yıllar, aslında geçen zamandan daha fazla bir şeydir. Çünkü kadın, bedeniyle ve ruhuyla ilişkisinin değiştiği pek çok zaman dilimi yaşar ve bu, son derece normal kabul edilmelidir.

Kişi, kadın olsun erkek olsun önceliği her zaman sağlığına vererek hem bedeninde hem de ruhunda daha kalıcı bir bütünlük elde edebilir. Bilmemiz ve dikkate almamız gereken konu, bedenimizin ve ruhumuzun bir bütün olduğudur. Dolayısıyla estetik ve güzellik de, ruh ve beden sağlığından bağımsız değildir.

Günümüzde yapılan araştırmalar göstermiştir ki; insanın sağlığı ve bedeni ile ilişkisi, psikolojik dünyasıyla yakından ilintili olup, ruhsal yanı desteklenmeden kalıcı bir beden enerjisi ortaya çıkamayabilir. Güzellik, sağlık ve ruh bir bütündür. Ruh ve beden sağlığı korunduğunda güzel ve estetik olan yanın da desteklenme imkanı artabilir. Pek çok örnekte görebiliriz ki, kadının beden sağlığına ilişkin uyguladığı her yöntemin yanında ruhsal yön desteklenmedikçe uygulamalar kalıcı bir hale gelememekte ve belki de kadın uzun yıllar boyunca kendini, estetik kaygıların neden olduğu bir kısırdöngü içinde bulabilmektedir.

Bu nedenle eğer konu güzellikse, ruh ve beden sağlığı göz ardı edilmemeli, kadınlarımıza bu anlamda da destek sağlanmalıdır.

Bu anlamda ben bir psikolog olarak, kadın ve anne yanımı da bu işe dahil ederek tüm çalışmalarımı kadına destek sağlamak adına sürdürmeyi seçtim. Bir kadının yaşamında karşılaşabileceği kadın oluşuna dair tüm evreler; hormonların etkilediği dönemler, estetik kaygılar, gebelik, doğum ve emzirme dönemlerine ilişkin hem psikolojik hem de uygulamaya yönelik destek sağlamaktayım.

Dekolte plus ailesiyle birlikte çalışmaya karar vermemde, bu merkezin çok önemli bir amacı dikkatimi çekti. Bu merkez zayıflama, estetik ve güzellik gibi konuları kişinin sağlığının önemi bilinciyle değerlendirmekte, bu nedenle de verdikleri hizmetlerde de kalıcı çözümleri esas almaktadırlar. Bu ailede çalışan her personelin işine ve kişiye olan sevgisi sayesinde kadınlarımızın aldığı her destek onları bir aile içinde hissettirmektedir. Ben de bu ailenin içinde olmaktan son derece mutluyum.

Salon Görsellerimiz

Numaranızı BırakınSizi Arayalım