Vivace (Cilt Gençleştirme) Uygulaması İle Alakalı Merak Edilenler

İnsan vücudu inanılmaz bir organizmadır. Vücudun en büyük organı olan cildimiz, zamanla kendini sürekli olarak tamir etmek için tasarlanmıştır. Ne yazık ki, yaşlanma ve diğer faktörler cildin onarıcı süreçlerini engelleyebilir veya yavaşlatabilir.

Cilt gençleştirme fraksiyonel radyo frekans uygulaması ile cildin doğal yenilenme süreci ameliyatsız olarak yeniden başlatılmaktadır. Bu da ciltteki birçok problemin giderilmesinin yanı sıra gençleştirmeyi de sağlamaktadır. Vivace, son zamanlarda FDA tarafından vücudun herhangi bir bölgesindeki cilt sorunlarının giderilmesi için onaylanmış, son teknoloji ürünü bir cilt gençleştirme işlemidir.

Cilt Gençleştirme Uygulaması Nedir?

Vivace, radyofrekans enerjisi kullanan son nesil mikro iğneleme uygulamasıdır. Bu devrim niteliğindeki cihaz FDA onaylıdır ve rahat bir hasta deneyimi için tasarlanmıştır. Robotik bir motor ve altın iğneleri kullanarak çok seviyeli radyo frekanstan yardım almakta ve cildin daha derin katmanlarını uyararak, cildin sıkılaşmasını sağlamaktadır.

Cilt Gençleştirme Uygulaması Nasıl Çalışır?

İşleme başlamadan önce, uygulama bölgesine topikal anestezi uygulanır. 36 küçük çaplı iğneyi içeren, elle çalıştırılan robotik kol cildin dermisinde 4 ile 6 saate kadar açık kalan küçük mikro kanallar oluşturmak için uygulanır. Bu mikro kanallar kollajen ve elastin üretimini desteklemek için vücudun doğal yara iyileşme sürecini uyarır. Vivace uygulaması ile mikro kanallar geleneksel uygulamalara göre daha uzun süre açık kaldıkça, vücut daha iyi sonuçlar elde etmek için daha fazla kollajen üretme olanağına sahiptir. Radyofrekans enerjisi, olağanüstü sonuçlar için cildi canlandırmaya ve sıkılaştırmaya yardımcı olur.

Cilt Gençleştirme Uygulamasının Faydaları

Cilt gençleştirme uygulaması ince çizgiler, kırışıklıklar, yara izi ve diğer cilt sorunları için yeni bir uygulama seçeneğidir. Vivace uygulamasının bazı faydaları şunlardır:

Güvenli ve rahat bir uygulama.

Yaraları ve sarkmayı azaltmaya yardımcı olur.

Gözenek boyutunu, cilt yağ salgılarını ve sivilce oluşumunu azaltmaya yardımcı olur.

Daha düzgün bir cilt tonu ve doku üretilmesine yardımcı olur.

Uygulamadan sonra hastalar hemen normal aktivitelere dönebilir.